Baudouin
May 30th, 2008 / 3 Comments » / by Kari
Menneske + personlig objekt i kjent “hjemme hos”-stil er noe som de siste årene har har fått mye innpass i magasiner og bøker.
Nordlendingen Rune Johansen var en de første på banen her til lands. Han har gitt ut flere fotobøker hvor han viser hus og menneske i deres tidstypiske omgivelser; Bestemor-blonder, vedskjul med rusk og rask, stuer med blomstertapet, brune sofaputer med broderier, elg i solnedgang. Bildene er sjarmerende, og det funker som pokker.
En stil som ligner dette konseptet i fornyet form, er bilder som f.eks franske Baudouin tar.
Blits, hvite vegger, sterke farger, mennesker som ser anderledes og kul ut.
Jeg digger det..
This entry was posted on Friday, May 30th, 2008 at 1:43 pm and is filed under Foto, Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.





















Espen May 31st, 2008 at 12:07 am
Visste jeg kjente igjen stilen…. Det er jo han som tar utrolig mange av bildene i WAD. I agree, liker det godt. Hverdagsliv er eksotisk på sin sære måte.